Pozycjonowanie stron www Poznań nowe auto czesci Zajęcia plastyczno-techniczne Zainwestuje w biznes – Czego poszukują inwestorzy? | Wypozycjonowani

Zainwestuje w biznes – Czego poszukują inwestorzy?

4.8
(180)

Każdy, kto inwestuje swoje pieniądze, chciałby, aby zarabiały dla niego jak najwięcej. Inwestorów można podzielić na trzy grupy. Pierwszą z nich są osoby poszukujące stałego źródła dochodu. Chcą zainwestować np. 200 tyś PLN i osiągać stopę zwrotu na poziomie 30% miesięcznie. Oczywiście niemożliwe jest znalezienie takiej inwestycji, a ci, którzy to obiecują, nie mówią prawdy. Drugą grupą inwestorów są osoby, które posiadają stałe źródła dochodu i chcą pomnażać kapitał, który nie jest im potrzebny na już. Osoby takie decydują się na zakup udziałów w spółkach lub na inwestycje długoterminowe, które pozwalają osiągać stały zysk np.: na poziomie 10% w skali roku przez kilkanaście lat.

Nie chcą dokonywać jednorazowej transakcji, a nawiązać długoterminową współpracę. Kolejną grupą inwestorów są osoby, które biorą sprawy w swoje ręce i inwestują w obligacje, lokaty, czy giełdy. Realia rynkowe aktualnie nie pozwalają realnie zarabiać więcej niż 10% w skali roku. Do tego progu są to inwestycje niskiego ryzyka, które dają bardzo duże bezpieczeństwo. Inwestycje powyżej 10% niosą za sobą duże ryzyko. Każdego dnia w Internecie można znaleźć wiele wpisów typu: zainwestuję 100 tys. zł lub zainwestuję 2mln zł jako udziałowiec. Osoby takie szukają tylko pewnych inwestycji, które oczywiście nie istnieją. Uważają, że inwestując milion złotych, otrzymają gwarancję corocznego zwrotu np.: na poziomie 30%.

Inwestowanie pieniędzy od zawsze wiązało się z ryzykiem i jak pokazuje życie zbankrutować może także Państwo. Przykładem może być Argentyna, która swego czasu przestała wypłacać swoje zobowiązania z braku środków na ten cel. Dobrze prosperująca branżę w dowolnym kraju może zniszczyć polityka, która ma wpływ na codziennie życie. Każdy, kto kiedykolwiek rozpoczynał jakiś biznes i inwestował pieniądze, przekonał się, że sytuacja może zmienić się z dnia na dzień i wszystko może się posypać. Cześć inwestorów zwłaszcza młodych sugeruje się opiniami, jakie gdzieś wyczytali i na ich podstawie podejmują decyzję o ewentualnej inwestycji. Dlatego ważne jest, aby przy podejmowaniu takich decyzji kierować się posiadaną wiedzą, a nie spekulacjami czy opiniami pisanymi na zlecenie.

Poszukiwanie pewności i gwarancji w wielu przypadkach kończy się utratą zainwestowanego kapitału. Tylko nierozsądny inwestor jest w stanie zagwarantować sukces przedsięwzięcia. Najlepsze oferty inwestycyjne to takie, które przedstawiają realny obraz sytuacji. Przykładem niezweryfikowanej obietnicy, która miała sprawić, że rata kredytu mieszkaniowego we frankach szwajcarskich będzie malała, sprawiła, że wiele osób straciło swoje mieszkania oraz domy z powodu niewypłacalności. Przykłady kredytów frankowych pokazują, do czego doprowadziło zaufanie do pewnej inwestycji.

Jak oceniasz nasz artykuł?

4.8 / 5. 180

Leave a Comment

wypożyczalnia rowery elektryczne film z drona katowice Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Dopasowane sukienki Stojaki na butelki Boxspringbetten Stapelbedden Zegarek<