Szczegóły na stronie www, które mają wpływ na rozwój witryny

4.8
(170)

Wielu przedsiębiorców, którzy posiada stronę www uważa, że ma różnić się od konkurencji i przyciągać klientów. Jest to oczywiście prawidłowy tok myślenia, jednak, że przyglądając się wielu firmowym witrynom można zauważyć, że nie do końca zadbano o ich szczegóły. Najważniejszym elementem każdej strony jest jej tytuł, którego brakuje na 90% stron. Tak jak na okładce każdej książki jest jej tytuł tak samo powinien być na stronie www. Jest to istotne dla użytkowników jak i wyszukiwarek. Kolejnym ważnym szczegółem jest logotyp, który powinien być widoczny. Zdarza się, że po otwarciu danej strony www wyskakuje duży slider, który jako pierwszy rzuca się w oczy. Dlatego ważne jest ustalenie priorytetów na stronie.

Czyli niech najpierw w oczy rzuca się logotyp, następnie tytuł lub jakieś hasło reklamowa, a dopiero slider. Niech klient stopniowo zapamiętuje elementy, które na trwałe pozostaną w jego pamięci. Rozmieszczenie poszczególnych elementów na stronie jest bardzo ważne i ma duży wpływ na to czy klient pozostanie na stronie czy też nie. Kolejnym elementem, który powinien być odpowiednio wyeksponowany jest menu strony informujące o ofercie jaka znajduje się na stronie. Jeśli ktoś odwiedza sklep www czy stronę internetową to chce zapoznać się z ofertą bądź jakąś informacją. Jeśli wejdzie na stronę i nie zauważy menu to od razu ją opuści. Dlatego menu powinno być odpowiedniej wielkości oraz w widocznym miejscu.

Ważne jest aby strona była intuicyjna, co ułatwi poruszanie się po nie nawet osobom, który nie miały nigdy styczności z internetem. Grafika na stronie jest oczywiście ważna lecz nie może być ważniejsza od merytorycznej części strony. Użytkownik wchodząc na daną stronę chce wiedzieć czym zajmuje się dana firma i co oferuje. Powinien mieć również możliwość zadania pytania i otrzymania szybkiej odpowiedzi. Dlatego najważniejszym szczegółem, o który mało kto dba jest profesjonalna obsługa i informacja. Bez tych elementów ciężko jest zwrócić uwagę w sieci na swoją firmę i prawidłowo się rozwijać, budując znaną i solidną markę. Niech twoja strona www rozwija się w tempie na jakie zasługuje.

Jak oceniasz nasz artykuł?

4.8 / 5. 170

Dodaj komentarz