Pozycjonowanie stron www Poznań nowe auto czesci Zajęcia plastyczno-techniczne Podatki – dlaczego dla wielu są takie złe? | Wypozycjonowani

Podatki – dlaczego dla wielu są takie złe?

4.8
(180)

Konieczność płacenia podatków w Polsce nie jest do końca tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Podatki dla wielu ludzi w dalszym ciągu kojarzą się z zabieraniem ciężko zarobionych pieniędzy. Osoby zarabiające najwięcej nie są skłonne odprowadzać podatków w obecnie obowiązujących skalach podatkowych. Wysokość spływających do budżetu podatków buduje potęgę gospodarczą kraju. Przykładem solidnego Państwa, w którym płacenie podatków nie jest traktowane jako zło, są Niemcy. Rozwój Niemiec jest na zupełnie innym poziomie niż rozwój Polski z racji na wysokość podatków, jakie odprowadzenie są do budżetu.

Z tych pieniędzy powstają drogi, autostrady, szkoły, żłobki, wypłacane są zasiłki oraz wiele więcej. W krajach, w których infrastruktura jest na wysokim poziomie, a ludzie mogą liczyć na pomoc gospodarka, rozwija się dużo szybciej. Mówienie o podatkach jak o czymś nielogicznym jest w pewnym sensie negowaniem potencjalnego rozwoju Państwa. Każde Państwo tworzą obywatele, którzy zrzucają się na jego utrzymanie i stopniowy rozwój. Podatki to także bezpieczeństwo wewnętrzne, jak i zewnętrzne obywateli. Z płaceniem podatków w praktyce większy problem mają osoby bardzo dobrze zarabiające.

Bolesne jest zapłacenie 38% od kwoty miliona złotych, co skłania takiego płatnika to poszukiwania możliwości uszczuplenia podatku poprzez przenoszenie swoich biznesów do rajów podatkowych. Podatki w dużej części odpłacane są głównie przez małe oraz średnie podmioty, którym nie opłaca się przechodzić do rajów podatkowych z racji na zbyt niskie przychody. Obowiązki Państwa względem obywatela to nic innego jak zbiorowa odpowiedzialność na sprawne oraz prawidłowe funkcjonowanie Państwa Polskiego przez wszystkich mieszkańców.

Tylko od nas i naszych podatków zależy, w jakim kraju będziemy żyć, wychowywać dzieci i pracować. Ludzie, którzy podróżują po krajach rozwiniętych takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy USA zachwalają, w jaki sposób traktowani są obywatele i na jaką pomoc mogą liczyć. W tych krajach podatki są traktowane jako narzędzi do budowania dobrobytu oraz siły Państwa. Nie jest możliwe zbudowanie silnego Państwa, jeśli płacenie podatków będzie w dalszym ciągu odbierana jako przykra konieczność. Wypłacanie zasiłków osobom potrzebującym uzależnione jest głównie od budżetu Państwa.

Jeśli znajdą się w kasie pieniądze na ten cel, to najbiedniejsi mogą liczyć na pomoc. Polacy wyjeżdżający do Niemiec czy Wielkiej Brytanii podkreślają różnice, jakie występują. Nie do końca prawdą jest, że posiadanie przez społeczeństwo coraz więcej pieniędzy przekłada się na wzrost gospodarczy. Ludzie zarabiający najwięcej pomnażają swój kapitał, nie konsumując dochodów na bieżąco. Wzrost PKB w dużej mierze generowany jest przez zwykłych obywateli, którzy wydają większość swojej pensji na bieżące potrzeby.

Jak oceniasz nasz artykuł?

4.8 / 5. 180

Leave a Comment

wypożyczalnia rowery elektryczne film z drona katowice Biuro rachunkowe Ożarów Mazowiecki Dopasowane sukienki Stojaki na butelki Boxspringbetten Stapelbedden Zegarek<