Na jakich nieruchomości można zarobić najwięcej w Warszawie?

5
(1)

Większość osób planujących zakup domu czy mieszkania stara się szukać nieruchomości, które z racji na lokalizację będą co roku zyskiwały na wartości. Czy szybciej na wartości będą zyskiwały nieruchomości w droższych lokalizacjach, czy w tych tańszych? Wiele lokalizacji w Warszawie bardzo szybko się rozwija, co sprawia, że nieruchomości w takich miejscach będą zyskiwały najwięcej. Ceny nieruchomości w takich lokalizacjach jak Targówek okolica szybko się rozwija i sprawia, że ceny nieruchomości w tych miejscach lawinowo rosną.

Ciasno zabudowane centrum miasta oraz najbliżej przylegające dzielnice z racji na brak gruntów pod inwestycje nie będzie już rozwijało się w takim tempie, jak można byłoby się tego spodziewać. Coraz większy rozwój Warszawy sprawia, że granice miasta poszerzają się w miejsca, które jeszcze 15 lat temu były terenami typowo wiejskimi. Nie było tak dobrej infrastruktury oraz komunikacji jak to wygląda dzisiaj. Szkoły, przedszkola czy większe sklepy znajdowały się w dalszej odległości, co sprawiło, że nikt nie chciał w takich miejscach inwestować.

Osoby, które jednak zdecydowały się zainwestować w takich miejscach 15 -20 lat temu, osiągnęły stopę zwrotu ze sprzedaży gruntu czy nieruchomości na poziomie kilkuset procent. Kupując nieruchomość, w której chcemy zamieszkać, warto zwrócić uwagę na projekty, jakie w tym miejscu miasto ma zamiar realizować w najbliższych latach. Im więcej planowanych inwestycji w danym miejscu, tym większe możliwości zyskania na zakupionej nieruchomości. Na wzrost wartości nieruchomości ma również wpływ poziom rozwoju gospodarczego miasta. Warszawa rozwija się bardzo szybko i coraz większa liczba dostępnych lokali na rynku nie powoduje spadku cen, a wręcz przeciwnie ich wzrost.

Jak oceniasz nasz artykuł?

5 / 5. 1

Dodaj komentarz