Szczegóły na stronie www, które mają wpływ na rozwój witryny

Wielu przedsiębiorców, którzy posiada stronę www uważa, że ma różnić się od konkurencji i przyciągać klientów. Jest to oczywiście prawidłowy tok myślenia, jednak, że przyglądając się wielu firmowym witrynom można zauważyć, że nie do końca zadbano o ich szczegóły. Najważniejszym elementem każdej strony jest jej tytuł, którego brakuje na 90% stron. Tak jak na okładce każdej książki jest jej tytuł tak samo powinien być na stronie www. Jest to istotne dla użytkowników jak i wyszukiwarek. Kolejnym ważnym szczegółem jest logotyp, który powinien być widoczny. Zdarza się, że po otwarciu danej strony www wyskakuje duży slider, który jako pierwszy rzuca się w oczy. Dlatego ważne jest ustalenie priorytetów na stronie.

Czyli niech najpierw w oczy rzuca się logotyp, następnie tytuł lub jakieś hasło reklamowa, a dopiero slider. Niech klient stopniowo zapamiętuje elementy, które na trwałe pozostaną w jego pamięci. Rozmieszczenie poszczególnych elementów na stronie jest bardzo ważne i ma duży wpływ na to czy klient pozostanie na stronie czy też nie. Kolejnym elementem, który powinien być odpowiednio wyeksponowany jest menu strony informujące o ofercie jaka znajduje się na stronie. Jeśli ktoś odwiedza sklep www czy stronę internetową to chce zapoznać się z ofertą bądź jakąś informacją. Jeśli wejdzie na stronę i nie zauważy menu to od razu ją opuści. Dlatego menu powinno być odpowiedniej wielkości oraz w widocznym miejscu.

Ważne jest aby strona była intuicyjna, co ułatwi poruszanie się po nie nawet osobom, który nie miały nigdy styczności z internetem. Grafika na stronie jest oczywiście ważna lecz nie może być ważniejsza od merytorycznej części strony. Użytkownik wchodząc na daną stronę chce wiedzieć czym zajmuje się dana firma i co oferuje. Powinien mieć również możliwość zadania pytania i otrzymania szybkiej odpowiedzi. Dlatego najważniejszym szczegółem, o który mało kto dba jest profesjonalna obsługa i informacja. Bez tych elementów ciężko jest zwrócić uwagę w sieci na swoją firmę i prawidłowo się rozwijać, budując znaną i solidną markę. Niech twoja strona www rozwija się w tempie na jakie zasługuje.

Jak oceniasz nasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: Antyki meble druk na folii Warszawa projekty domów Poznań Laryngolog Wrocław Wycena działek/mieszkań Wrocław ekspres na kapsułki dystrybutor kawy lavazza montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projektowanie ogrodów charakterystyka energetyczna FototapetyNajlepszy dj na wesele domy z bali architektura i projektowanie wnętrz Trójmiasto montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe LesznoPozycjonowanie stron wwwbiuro rachunkowe onlineWynajem apartamentów Gdańsk polnische Fenster fotograf ślubny Łódź tworzenie aplikacji mobilnych geodeta łódź przydomowe oczyszczalnie ściekówzespół na wesele Warszawa

Pojemniki Meble ogrodoweSprzęt AGDAkcesoria kuchenneMateraceGarnik i patelnieButy damskie i męskieNaturalne kosmetyki