Podatki – dlaczego dla wielu są takie złe?

Konieczność płacenia podatków w Polsce nie jest do końca tak oczywista, jak mogłoby się wydawać. Podatki dla wielu ludzi w dalszym ciągu kojarzą się z zabieraniem ciężko zarobionych pieniędzy. Osoby zarabiające najwięcej nie są skłonne odprowadzać podatków w obecnie obowiązujących skalach podatkowych. Wysokość spływających do budżetu podatków buduje potęgę gospodarczą kraju. Przykładem solidnego Państwa, w którym płacenie podatków nie jest traktowane jako zło, są Niemcy. Rozwój Niemiec jest na zupełnie innym poziomie niż rozwój Polski z racji na wysokość podatków, jakie odprowadzenie są do budżetu.

Z tych pieniędzy powstają drogi, autostrady, szkoły, żłobki, wypłacane są zasiłki oraz wiele więcej. W krajach, w których infrastruktura jest na wysokim poziomie, a ludzie mogą liczyć na pomoc gospodarka, rozwija się dużo szybciej. Mówienie o podatkach jak o czymś nielogicznym jest w pewnym sensie negowaniem potencjalnego rozwoju Państwa. Każde Państwo tworzą obywatele, którzy zrzucają się na jego utrzymanie i stopniowy rozwój. Podatki to także bezpieczeństwo wewnętrzne, jak i zewnętrzne obywateli. Z płaceniem podatków w praktyce większy problem mają osoby bardzo dobrze zarabiające.

Bolesne jest zapłacenie 38% od kwoty miliona złotych, co skłania takiego płatnika to poszukiwania możliwości uszczuplenia podatku poprzez przenoszenie swoich biznesów do rajów podatkowych. Podatki w dużej części odpłacane są głównie przez małe oraz średnie podmioty, którym nie opłaca się przechodzić do rajów podatkowych z racji na zbyt niskie przychody. Obowiązki Państwa względem obywatela to nic innego jak zbiorowa odpowiedzialność na sprawne oraz prawidłowe funkcjonowanie Państwa Polskiego przez wszystkich mieszkańców.

Tylko od nas i naszych podatków zależy, w jakim kraju będziemy żyć, wychowywać dzieci i pracować. Ludzie, którzy podróżują po krajach rozwiniętych takich jak Niemcy, Francja, Wielka Brytania czy USA zachwalają, w jaki sposób traktowani są obywatele i na jaką pomoc mogą liczyć. W tych krajach podatki są traktowane jako narzędzi do budowania dobrobytu oraz siły Państwa. Nie jest możliwe zbudowanie silnego Państwa, jeśli płacenie podatków będzie w dalszym ciągu odbierana jako przykra konieczność. Wypłacanie zasiłków osobom potrzebującym uzależnione jest głównie od budżetu Państwa.

Jeśli znajdą się w kasie pieniądze na ten cel, to najbiedniejsi mogą liczyć na pomoc. Polacy wyjeżdżający do Niemiec czy Wielkiej Brytanii podkreślają różnice, jakie występują. Nie do końca prawdą jest, że posiadanie przez społeczeństwo coraz więcej pieniędzy przekłada się na wzrost gospodarczy. Ludzie zarabiający najwięcej pomnażają swój kapitał, nie konsumując dochodów na bieżąco. Wzrost PKB w dużej mierze generowany jest przez zwykłych obywateli, którzy wydają większość swojej pensji na bieżące potrzeby.

Meble stylowe szybki druk banerów Warszawa ściany z kamienia tani kurier Kraków biuro projektowe Poznań Laryngolodzy Wrocław prywatnie Wycena nieruchomości Wrocław akcesoria do ekspresów do kawy usługa geodezyjna Wrocław docieplenia Kawa lavazza sprzedaż montaż i serwis klimatyzacji Warszawa projekty ogrodówinwentaryzacja budynku druk na szkle zasiłek rodzinny Norwegiadj na wesele KaliszWodzirej na wesele warszawa detektyw Gdańsk domy z bali architektura, projektowanie wnętrz, Gdynia, Gdańsk, Sopot montaż klimatyzatorów warszawa Biuro rachunkowe Mazowiecki fotografia Nowy Sącz apartamenty w Gdańsku Hebeschiebetür detektyw Warszawa fotograf ślubny Łódź Wypożyczalnia samochodów Wrocław tanio android tworzenie aplikacji mobilnych budowa domów według projektu Kraków Dj warszawasamowola budowlana morela naturalna leczenie endodontyczne zębów Kraków Strony www Warszawa Przydomowa oczyszczalnia z montażem oczyszczalnia biologiczna rejsy turystycznezespół na wesele śląskPiece na ekogroszek Fotograf ślubny Wrocław
REKLAMA: filtr do wody twardej przygotowanie do matury z języka angielskiego łódź Eccozakłady pogrzebowe targówekKatalog firmTrofea Apartamenty Gdynia Apartamenty ŚwinoujścieKomornik Warszawa wywóz smieci warszawa śmieszne skarpetkiHotel Kaszubysprężyny skrętne naprawa volvo warszawapralnia odzieży roboczejbieliznapochłaniacze wilgoci bilety na barceloneirygatory stomatologicznemeblegadżety reklamoweanodowanieimplanty karkówKancelaria adwokacka GdyniaKancelaria adwokacka Warszawaaurora borealepogrzeby warszawahaki holowniczeagregaty malarskieDom opieki WarszawaRolety rzymskie elektryczne warszawapasta do zębówpapier transferowy good restaurants in warsaw busy z rzeszowa do holandii whey concentrate adblue emulator Agencja Reklamowa 3thermo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

REKLAMA: antykwariat online leasing lublin it dla firm oferta edukacyjna lubelskie Rośliny do ogrodu Podręczniki szkolne Zadania dla maturzystów ortodonta warszawa Odszkodowania OC